Oceňování nemovitostí

Naše služby | Oceňování nemovitostí

            

Ocenění nemovitosti pro účely dědického řízení

Ocenění nemovitosti pro účely dědického řízení je nutné k ohodnocení nemovitostí, které jsou předmětem dědického řízení. Toto ocenění může pro nátuře vypracovat soudní znalec či realitní kancelář.

V naší realitní kanceláři tuto službu samozřejmě poskytujeme. Ocenění nemovitosti vyhotovíme kompletně včetně fotografií a textové části, která se věnuje samotné nemovitosti, podobným nabídkám v okolí a lokalitě.

Pokud následně bude oceňovaná nemovitost prodána prostřednictvím naší kanceláře je tato služba pro Vás zdarma.
 

Tržní analýza nemovitosti

Nemovitosti oceňujeme nejen pro potřeby dědického řízení, ale také jako jednu z prvních věcí, kterou pro Vás uděláme před samotným nabízením na trhu. Není nic horšího, než nesprávně zvolená tržní cena (ať již příliš vysoká, nebo naopak nízká). Pro nastavení dobré tržní ceny nemovitosti pro Vás připravíme srovnávací tržní analýzu, kdy porovnáme obdobné nemovitosti v dané lokalitě v současné nabídce, nabídneme zkušenosti z naší praktické znalosti dané lokality, dále porovnáme prodané nemovitosti v lokalitě za poslední období a protože víme, že ne vše se dá přepočítávat na cenu za metr čtvereční tak přihlédneme i k faktorům o kterých víme, že jsou pro kupující velmi důležité (výhled, stav domu, dispozice bytu, konkrétní ulice, parkování, balkón či náklady spojené s provozem bytu). Všechno společně probereme a stanovíme si takovou cenovou politiku, která povede k úspěšnému a rychlému prodeji.

Vážení klienti nezapomeňte, že dnes prodeji nemovitostí vládne internet. Lidé si jednoduše srovnávají, znají, prohlíží cenové mapy, … zkrátka mají přehled. Tudíž se rovná zázraku, že najdete kupce, který neví kolik má co stát a zaplatí za nemovitost přemrštěnou cenu.  Také platí praxí ověřená věta, že nemovitost, která se neprodá do dvou měsíců, aniž by se snížila cena, se prostě neprodá.